Kredyt a pożyczka pozabankowa dla firm

Jesteś młodym przedsiębiorcą i potrzebujesz dodatkowych środków na rozwój własnej firmy? Wiele osób nie wie, w jaki sposób uzyskać korzystne zobowiązanie finansowe, które nie będzie wymagało całego szeregu formalności. Sprawdź, czym się różni kredyt od pozabankowej pożyczki dla firm oraz jakie wymagania będziesz musiał spełnić, aby szybko otrzymać niezbędne wsparcie.

Pożyczka pozabankowa a kredyt dla firm – postaw na minimum formalności

Każdy młody przedsiębiorca może się znaleźć w sytuacji, w której będzie potrzebował dodatkowych środków na rozwój swojej działalności. Wiele nowych firm, co jakiś czas zmaga się z nieprzewidzianymi wydatkami, które nie zostały uwzględnione w budżecie danej instytucji. Jeżeli – jako właściciele firmy – nie będziemy w stanie pokryć należności z własnej kieszeni, prawdopodobnie zostaniemy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu, pożyczki spoza sektora bankowego lub uzyskania różnego rodzaju zewnętrznych źródeł finansowania.

Należy mieć jednak świadomość, że wzięcie kredytu w banku wiąże się z dużą liczbą formalności. Ponadto, jeżeli zostaniemy pozytywnie zweryfikowani przez daną instytucję, zobowiązanie zwykle otrzymamy dopiero po kilku dniach. Będziemy również zobligowani do przedstawienia szeregu zaświadczeń, niezbędnych do otrzymania kredytu dla firm.

W przypadku pożyczek pozabankowych dla firm, zwykle nie będą od nas wymagane żadne zabezpieczenia, dokumenty rejestracyjne, księgowe, bankowe, ani poręczenia. Po zarejestrowaniu wniosku o pożyczkę firmową, należność będziemy mogli otrzymać już w ciągu godziny od wypełnienia odpowiedniego formularza na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Pożyczka a kredyt dla nowych firm – gdzie dostaniesz zobowiązanie od 1 dnia działalności

Jedną z największych zalet pożyczek dla firm jest fakt, że zobowiązanie finansowe będziemy mogli otrzymać zaraz po uruchomieniu naszego przedsiębiorstwa. Tzw. pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej uzyskamy właściwie od ręki – nawet tego samego dnia, w którym zarejestrowaliśmy nową firmę.

W przypadku kredytu bankowego natomiast, zwykle będziemy musieli udowodnić, iż nasza instytucja odpowiednio prosperuje i przynosi określone zyski. Między innymi z tego względu, uzyskanie kredytu na start firmy może się często okazać niezwykle problematyczne, jeżeli nie jesteśmy w stanie wykazać, że nasze przedsiębiorstwo jest należycie zabezpieczone finansowo.

Kredyt dla firm bez BIK – znaczenie zdolności kredytowej

Kolejną zaletą pozabankowych pożyczek dla firm jest fakt, że nasza zdolność kredytowa nie będzie brana pod uwagę w sposób tak restrykcyjny, jak w przypadku banków. Wiele firm w ogóle nie sprawdzi naszej obecności w bazie Biura Informacji Kredytowej. Należy jednak mieć świadomość, że większość instytucji będzie chciała ustalić, czy od dłuższego czasu nie figurujemy w jednym z popularnych rejestrów dłużników, takich, jak np. BIG InfoMonitor, ERIF, czy Krajowy Rejestr Dłużników.

Jak uzyskać szybką pożyczkę dla firm? Dużo łatwiej niż kredyt!

Aby uzyskać szybką pożyczkę dla firmy, wystarczy wejść stronę internetową danej instytucji i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Tak, jak zostało wspomniane, zaciągnięcie należności w firmie spoza sektora bankowego na ogół wymaga jedynie minimum formalności.

W formularzu wystarczy podać podstawowe dane kontrahenta oraz danej instytucji finansowej. Aby otrzymać pieniądze, zwykle trzeba mieć jedynie zarejestrowaną działalność gospodarczą i posiadać stały adres zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej. Jeśli chcemy mieć pewność, że zobowiązanie dostaniemy bez żadnych przeszkód, nie powinniśmy również figurować w żadnym z wymienionych wyżej rejestrów dłużników. Decyzję o przyznaniu należności zwykle otrzymamy w formie mailowej lub telefonicznej.