Zalety pożyczek na start działalności gospodarczej

Nowopowstające firmy mogą być finansowane z różnych źródeł. Jednym z nich są pożyczki, które stanowią świetne wsparcie na starcie. Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie wymaga dopełnienia zbyt wielu formalności, dodatkowo pieniądze trafią do nas bardzo szybko. Własna firma nabierze sensu, jeśli znajdziemy dobre źródło finansowania naszych pierwszych kroków, dlatego warto postawić na instytucje z sektora pozabankowego.

Własna działalność gospodarcza – co się z nią wiąże?

Zarządzanie firmą to marzenie wielu osób. Bywa ono kojarzone z czasem wolnym lub elastycznymi godzinami pracy. Ponadto sporo osób sądzi, że własna działalność to ciągły przychód. Mało kto wie, że z prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa wiąże się także kilka mniej przyjemnych rzeczy, np. stres, którego doświadczamy przy kompletowaniu dokumentów czy wypełnianiu formalności. Głównym powodem, dla którego tak mało osób decyduje się na założenie biznesu są pieniądze. Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej wymaga poświęcenia sporej ilości naszej uwagi, a także zainwestowania gotówki, na której źródło często nie możemy się zdecydować.

Pożyczka na start działalności gospodarczej – zalety

Z pomocą przy stawianiu pierwszych kroków z własną firma przychodzą firmy pożyczkowe, które są pomocnym źródłem finansowania nowych przedsiębiorstw. Oferują one różnorodne pożyczki na start działalności gospodarczej, które niosą za sobą sporo zalet:

  • O pożyczkę możemy wnioskować w wielu instytucjach, bowiem coraz więcej firm finansowych chce inwestować w nowe spółki, dla których przygotowane zostały przyjazne oferty.
  • Aplikując o gotówkę nie musimy dopełnić dużej ilości formalności – pożyczkodawcy wymagają podania wyłącznie najważniejszych informacji.
  • Gotówka trafi do nas natychmiastowo na podane konto bankowe, jeśli oczywiście spełnimy wszelkie wymagania i pożyczka zostanie nam przyznana.
  • O decyzji zostaniemy poinformowani telefonicznie lub mailowo zaraz po rozpatrzeniu wniosku.
  • Nie musimy wykazywać szczegółowych wydatków firmy, a pożyczkodawca nie ma prawa nas kontrolować.
  • Pożyczka zostanie dostosowana do naszych potrzeb i możliwości finansowych
  • Nie  musimy wykazywać poręczeń czy dodatkowych zabezpieczeń, jeśli ubiegamy się o niską kwotę.

Inne źródła pomocy finansowej na start firmy

Aby każdy krok początkujących przedsiębiorstw był owocny, rynek finansowy poza pożyczką przygotował inne źródła pomocy finansowej na start firmy. Zalicza się do nich np.:

  • kredyty dla firm, które zestawione z ofertą pożyczkodawców wypadają nieco słabiej, głównie ze względu na zaostrzone wymagania dotyczące podania celu pożyczki oraz wykazywania na bieżąco wszystkich wydatków. Wzięcie kredytu dla firm wymaga także poręczenia oraz dopełnienia większej ilości formalności niż pożyczka, dlatego zawsze warto przeanalizować różnice między nimi i wybrać opcję bardziej nam odpowiadającą
  • dotacje na start firmy, które możemy pozyskać z Urzędu Pracy czy Funduszy Europejskich. Dają one możliwość rozłożenia skrzydeł i nie podlegają zwrotowi, przynajmniej w przypadku gotówki uzyskanej z Urzędu Pracy
  • pożyczka prywatna do ręki, czyli gotówka pozyskana od osób bliskich. Często przekazywana z ręki do ręki bez ustalenia zasad spłaty zobowiązania. W przypadku kwoty do 9637 zł nie podlega opodatkowaniu. Niestety powyżej tej sumy musimy zapłacić podatek, który zostanie naliczony od nadwyżki tej kwoty

Wsparcie na starcie

Każdy największy przedsiębiorca kiedyś zaczynał. Pierwsze kroki nigdy nie są łatwe, ale jeśli skorzystamy z ofert pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej, otrzymamy znakomite wsparcie na starcie. Przyznanie pożyczki stanie się pewnym krokiem w budowaniu naszej firmy, zmotywuje do pracy, której będzie coraz więcej. W chwilach kryzysowych, które prędzej czy później nadejdą, będzie liczyło się każde dobre słowo i uśmiech drugiej osoby. Własne przedsiębiorstwo przyniesie jednak przede wszystkim satysfakcję, którą z każdym nowym klientem zyskują też pożyczkodawcy, udzielając nowym właścicielom spółek  pożyczek dla firm. Dlatego nie warto się zbyt długo zastanawiać, czy sięgnąć po finansową pomoc.