Pytania i odpowiedzi

Kto może skorzystać z pożyczki w GoldKredyt?

Z pożyczki hipotecznej w GoldKredyt może skorzystać każda pełnoletnia osoba, która prowadzi działalność gospodarczą i posiada nieruchomość.

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia pożyczki?

Wymagany jest podstawowy dokument pozwalający zidentyfikować tożsamość pożyczkobiorcy, czyli dowód osobisty. Oprócz tego konieczny jest dokument potwierdzający faktyczne prawo do wskazanej nieruchomość (np. akt własności).

Na czym polega pożyczka hipoteczna?

Umowa pożyczki hipotecznej zakłada, że zabezpieczeniem spłaty wierzytelności jest nieruchomość. Dokonuje się tego przez wpisanie pożyczkodawcy w dziale IV ksiąg wieczystych jako posiadającego ograniczone prawo własności do wysokości kwoty długu. W przypadku egzekucji komorniczej z nieruchomości (czyli sprzedaży nieruchomości na licytacji) wierzyciel hipoteczny jest zaspokajany jako pierwszy, przed innymi wierzycielami.

Co może być zabezpieczeniem pożyczki?

Zabezpieczeniem naszej pożyczki hipotecznej mcoże być nieruchomość, której wartość jest wystarczająca w stosunku do zabezpieczanej przez nią pożyczki. Zastawem może to być:

  • mieszkanie
  • dom
  • działka
  • lokal użytkowy
  • inwestycja deweloperska
  • i inne nieruchomości

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki?

GoldKredyt udziela pożyczek na kwotę od 50 000 do 1 000 000 zł.

Czy mogę spłacić pożyczkę przed terminem?

Pożyczkę w GoldKredyt zawsze można spłacić wcześniej. Należy w tym celu skontaktować się z naszym konsultantem, aby omówić szczegóły wcześniejszej spłaty.

Co jeżeli mam zaległości w US lub ZUS?

Zdajemy sobie sprawę, że duża część zadłużeń przedsiębiorców ma swoje źródło w zobowiązaniach podatkowych oraz obowiązkowych ubezpieczeniach społecznych. Zadłużenie w US lub ZUS nie stanowi dla nas problemu.

Czy w GoldKredyt pobierane są opłaty wstępne?

Nie zapłacisz u nas żadnych pieniędzy za pożyczkę, która nie zostanie przyznana. Pobieramy opłaty jedynie od osób, którym faktycznie użyczamy pieniędzy na jasno określonych w umowie warunkach.

Jakie bazy informacji gospodarczej są sprawdzane?

GoldKredyt jest pożyczką bez BIK i bez baz. Obecność pożyczkobiorcy w bazie BIK, KRD lub innych bazach informacji gospodarczej nie ma wpływu na decyzję o przyznaniu pożyczki.